החמרת נכות וקביעת אחוזי נכות

דרגת נכות של אדם זה או אחר מתבטאת בקביעת אחוזי נכות על ידי מוסדות המדינה, בדרך כלל המוסד לביטוח לאומי. כאשר מדובר בנכה שהוכר כנכה צה”ל, כלומר נכה שהנכות שלו נגרמה בעקבות תאונה, תקרית או פגיעה שקרו לו במהלך השירות הצבאי – אגף השיקום במשרד הביטחון הוא הגוף אשר קובע את דרגת הנכות בדמות אחוזי הנכות הנקבעים. באופן כללי ניתן לומר שאחוזי הנכות נקבעים על סמך חומרת הפציעה והדרך שבה משפיעה הפציעה על התנהלותו השגרתית והיומיומית של הנכה.

כאשר מתקיים דיון בנוגע לקביעת אחוזי נכות של נכה זה או אחר מוחלט האם דרגת החמרת הנכות נקבעת באופן זמני או לצמיתות. במידה ומוחלט על קביעת דרגת נכות זמנית פירושו של דבר הוא שיש לבדוק תוך פרק זמן מסוים את מצב הנכות והאם חל בה שינוי כלשהו – לטובה או לרעה. כשם שמצבו הבריאותי של נכה עשוי להשתפר כך גם ישנם לא מעט מקרים שבהם הנכות דווקא מחמירה ובעת דיון מחודש בנוגע לקביעת דרגת הנכות החדשה ייתכן ויקבע אחוז נכות גבוה יותר, כלומר הכרה בכך שחלה החמרה במצבו של הנכה.

מדרגת הנכות נקבעות זכויות סוציאליות והטבות שונות המגיעות לנכה ולכם חשוב מאד שלכל נכה יוגדר אחוז הנכות המתאים ביותר למצבו הבריאותי. במידה ונקבעה לו דרגת נכות ולאחר פרק זמן מסוים הוא חש החמרה במצבו וסבור כי יש לשנות את דרגה זו – עליו להגיש לצורך כך תביעה לשם החמרת נכות תוך הסבר ונימוק מדוע הוא סבור כך, וכמובן לגבות את התביעה באמצעות מסמכים רפואיים מתאימים. את התביעה עליו להגיש לאגף השיקום במשרד הביטחון ומומלץ שאת תהליך התביעה ילווה איש מקצוע מתחום המשפט שיהיה בקיא בחוקים והתקנות הקשורים לנכי צה”ל וההתנהלות בנוגע לנכותם שלהם.

משרד עורכי הדין יעבץ – ביטון הוא המשרד המתאים ביותר לטיפול בתביעה מסוג זה. עורכי הדין מנוסים ובעלי רקע רב במשפט צבאי וביטחון ויש להם ניסיון עשיר בייצוג לקוחות מול משרד הביטחון ואגף השיקום. למשרד התמחות מיוחדת בטיפול בנכי צה”ל ובסיוע בניצול ומימוש הזכויות המגיעות לכל נכה.

אם גם אתם נזקקים לייצוג צבאי ובטחוני, התקשרו עוד היום 073-7597196 ותנו לנו להילחם עבורכם!

לשאלות ומידע נוסף, אנא אל תהססו, נשמח לסייע – יעוץ משפטי ראשוני חינם 03-5758482 או כתבו אלינו בדואר אלקטרוני: info@disabled.co.il

למידע נוסף על ועדת ערר בביטוח לאומי לחצו כאן!

  עמוד הבית