ועדה רפואית משרד הביטחון

ועדות רפואיות משרד הביטחון המתקיימות מטעם משרד הביטחון פועלות בדרך כלל תחת הסמכות של אגף השיקום ועוסקות במי שהשתחרר משירות צבאי אך נושא פגיעה או פציעה, המשפיעות על חייו וגרמו לו נכות בדרגה כלשהי, ובגינן הוא מבקש להיות מוכר כנכה צה”ל. תפקידה של הוועדה הרפואית (שרק בשל טעות נקראת גם ועדה רפואית משרד הביטחון, אך בפועל אין היא כזאת) הוא לקבוע את דרגת הנכות של נכה מסוים, לאחר שכבר עבר את האישור בנוגע לכך שהפגיעה או הנכות קשורה במישרין לשירותו הצבאית, כלומר לאחר שהוא כבר הוכר כנכה צה”ל על ידי קצין התגמולים באגף השיקום.

הוועדה הרפואית מורכבת מאנשי מקצוע מומחים בתחומי הרפואה השונים ותפקידם להתרשם מהמסמכים הרפואיים שהוצגו בפניהם, להתרשם ממצבו הבריאותי והרפואי של התובע המופיע בפניהם ועל סמך אלה לקבוע את דרגת החומרה של הפגיעה שלו, ועל סמך קביעה זו להחליט מה תהיה דרגת הנכות שתוכר לו. להחלטה זו יש השלכות משמעותיות ביותר, שכן דרגת הנכות קובעת מה תהיינה הזכויות וההטבות שהוא יקבל מהמוסד לביטוח לאומי, האם הוא יהיה זכאי לקבל פטור מתשלום מס הכנסה ועוד.

תהליך התביעה וההכרה חשוב ועליו להיות מדויק מאד, כדי שהמסמכים שיגיעו לידיהם של חברי הועדה הרפואית יהיו נכונים ומדויקים ככל האפשר וישקפו נאמנה את מצבו של הנכה. פסיקה שאינה נכונה או אינה תואמת למצבו של התובע עלולה להיות בעלת השלכות מרחיקות לכת ולכן חשוב להקפיד שעושים שימוש בטפסים הנכונים ובהליך הרשמי והמדויק של התביעה והמצב.

ההבדל בין ועדה רפואית זו של הצבא ובין ועדה רפואית משרד הביטחון הוא שוועדה מטעם משרד הביטחון עוסקת אך ורק בחיילים או קצינים משוחררים ודנה בפגיעות שקרו להם במהלך שירותם הצבאי. ועדה רפואית בצבא עוסקת בחיילים וקצינים אשר עדיין נמנים על המשרתים בפועל. חשוב להבין הבדל זה על מנת לדעת בדיוק מול מי פועלים ואיזה גוף דואג לאיזו אוכלוסייה. חשוב מאד להבין את התהליך שמתחילים, מול מי מתמודדים ומהם השלבים. מידע חשוב זה עשוי להתגלות כמסייע רבות בהגברת הסיכוי לקבלת התביעה.

אם גם אתם נזקקים לייצוג צבאי ובטחוני, התקשרו עוד היום 073-7597196 ותנו לנו להילחם עבורכם!
לשאלות ומידע נוסף, אנא אל תהססו, נשמח לסייע – יעוץ משפטי ראשוני חינם 073-7597196 או כתבו אלינו בדואר אלקטרוני: info@disabled.co.il

למידע על ערעור על החלטת רופא ראשי לחצו כאן!

  עמוד הבית