אגף השיקום

ההכרה כנכה מול קצין תגמולים היא המשוכה הראשונה אותה יש לעבור כדי להיכנס תחת כנפי אגף השיקום במשרד הביטחון.

הגורם האחראי להפעלת חוק הנכים, התקנות והנהלים הנוגעים לנכי צה”ל הוא אגף השיקום שבמשרד הביטחון. כל פניה אל קצין תגמולים, לועדות הרפואיות ולגורמי הרווחה והמרפאות נעשים דרך אגף השיקום על מחוזותיו. כל נכה שייך למחוז בו הוא מתגורר. עם שינוי מקום מגוריו של הנכה מועבר תיקו ללשכה המחוזית אליה עבר (למעבר מלשכה ללשכה אין השפעה על זכויותיו של הנכה או לשירותים להם הוא זכאי). מטה (אגף השיקום (מרכז האגף) מצוי בתל אביב) בו בין השאר מצויים משרדי היחידה לתביעות וקביעת זכאות ובמספר ערים גדולות (על פי חלוקה למחוזות: תל אביב, דן (בני ברק ונתניה), חיפה, ירושלים, רחובות, באר שבע, (ואילת), טבריה) מצויים משרדי המחוז של האגף.

כתובות של משרדי אגף השיקום – https://www.shikum.mod.gov.il/Pages/default.aspx

בשלוחות האגף מצויים מזכירות הלשכה, עובדי רווחה בתחומי שיקום שונים ומרפאה. הללו נותנים שירות וייעוץ לנכי צה”ל בכל דבר ועניין הנוגע לזכויותיהם ולשיקומם

הגשת תביעה אל קצין תגמולים

מסלול ההכרה מתחיל בהגשת התביעה להכרה כנכה צה”ל אצל קצין תגמולים. נכים שנפצעו פציעה בינונית או קשה ומאושפזים במתקן רפואי לצורך טיפול עקב פציעתם, זוכים לביקור ולטיפול בהגשת התביעה עוד בעת שהותם בטיפול רפואי וביוזמת אגף השיקום, אנשי אגף השיקום פונים אל הפצוע ומסייעים בידו, אם יש צורך, בהגשת התביעה.

הגשת התביעה אל קצין תגמולים מתבצעת על גבי טופס תביעה (טופס ש1/39/1/ שדוגמא שלו מצורפת בנספחים לספר זה) לו צרופים דברי הסבר על דרך מילויו. בטופס מצוינים פרטים אישיים, פרטים כלליים לגבי השירות, עילת התביעה, פרטי החבלה, או המחלה, פרטי האירוע שהביאו לחבלה או למחלה, תיאור הטיפול הרפואי והאשפוז, חתימה ובקשה לצירוף מסמכים רפואיים לאימות טענותיו של התובע. טופס זה הינו תביעה על פי החוק לכל דבר ועניין – עובדה שיש לה חשיבות רבה לעתיד לבוא. את הטופס ניתן לקבל בכל משרדי אגף השיקום או בלשכותיו המחוזיות וניתן לקבלו גם מידי האחראים על טיפול בנפגעים בצה”ל, במשטרה, בשב”ס וכדומה (בצבא למשל מקצין/נת הנפגעים או מר”ם 2).

אם גם אתם נזקקים לייצוג צבאי ובטחוני, התקשרו עוד היום ותנו לנו להילחם עבורכם!

לשאלות ומידע נוסף, אנא אל תהססו, נשמח לסייע – יעוץ משפטי ראשוני חינם או כתבו אלינו בדואר אלקטרוני: info@disabled.co.il.

ראה עוד: ועדה רפואית בצבא

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום
כיצד נוכל לעזור?
Call Now Button