רכב רפואי לנכה צה”ל

רכב רפואי, כשמו כן הוא – זהו כלי רכב המתאים לנסיעה של אדם שיש לו נכות או מוגבלות כלשהי. מפאת הנכות אין הוא יכול לנהוג ברכב רגיל ולכן על מנת להתנייד ממקום למקום ולנהל חיי שגרה יומיומיים רגילים עליו לנסוע ברכב רפואי מיוחד המתאים לו ולמצבו הבריאותי. במקרים מסוימים אפילו מדובר ברכב רפואי שהותאם באופן אישי לנכה מסוים וכך הוא יכול לעשות בו שימוש מושלם.

הזכאות לרכב רפואי עבור נכה צה”ל, לדוגמא נגזרת באופן ישיר מדרגת הנכות המאושרת לו ומאחוזי הנכות שנקבעו עבורו. לאחר שנקבעים אחוזי נכות המבוססים על סך הפגיעות שספג הנכה וכמובן לאחר שהוא מוכר כנכה צה”ל, עליו להמשיך את תהליך התביעה והבקשות למימוש הזכויות המגיעות לו ולבקש לקבל רכב רפואי שיקל עליו את הניוד ויסייע לו לשמור על מהלך חיים תקין ככל האפשר, כמו גם יסייע לא מעט בתהליך השיקום שלו, בין אם הנכות שנקבעה לו קבועה או זמנית.

כיום ישנם כמה סוגים של רכבים רפואיים המתאימים לסוגים שונים של נכויות או מצבים בריאותיים ורפואיים. התהליך של קבלת רכב רפואי כולל מספר גופים, כמו אגף השיקום של משרד הביטחון, המוסד לביטוח לאומי וכמובן וועדה רפואית הבודקת את מצבו הרפואי של הנכה ומאפשר שאכן אין הוא יכול או מסוגל לעשות שימוש ברכב רגיל.

לאחר אישור הזכאות לרכב רפואי מסייע משרד הביטחון (באמצעות אגף השיקום) ברכישת הרכב תוך הצבת אפשרויות תשלום נוחות, פריסה למספר תשלומים רב וגם סבסוד של חלק לא מבוטל מסכום הקנייה. השארית תכוסה באמצעות מתן הלוואה לנכה בתנאים מועדפים ואטרקטיביים על מנת שלא למנוע ממנו את קניית הרכב ואת החזרה המהירה ככל האפשר לשגרת חייו כפי שהיה רגיל.

נכים רבים כלל אינם מודעים לזכאות שיש להם לקבלה או רכישה מסובסדת של רכב רפואי. גם אלה שטורחים לבדוק מהן הזכויות המגיעות להם על פי החוק ובשל הנכות שלהם נתקלים לא מעט בחוסר ידע ומידע או במסירת פרטים סותרים ולא נכונים. על מנת לבדוק באופן אמין ומוסמך האם נכה מסוים זכאי לרכב רפואי מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מתחום המשפט הצבאי הבקיא בנהלי משרד הביטחון. עורכי הדין של עו”ד יעבץ/ ביטון מנוסים מאד בייצוג חיילים, קצינים ואזרחים עובדי צה”ל בערכאות המשפטיות הצבאיות ומכירים היטב את נהלי הצבא. ייעוץ עם עורכי דין אלה יכול לסייע רבות בהבנת הזכויות המגיעות לנכה, כמו גם לסייע בזירוז תהליכים ומימוש הזכויות וההטבות המגיעות על פי החוק.

למידע על ספר טלפונים של נכי צה”ל לחצו כאן!

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום
כיצד נוכל לעזור?
Call Now Button