עורך דין צבאי – מידע שימושי

עורך דין צבאי מקצועי יכול לספק לחיילים שירותים כמו ייצוג בבתי הדין הצבאיים בפן הפלילי, עזרה לחיילים הזקוקים להקלות תה”ש,  התרות חוזה לאנשי קבע ולאנשים שטרם נכנסו לשעות קבע, וכל זאת למול הרשויות המתאימות בצהל כגון מיט”ב, אגף כוח אדם או מופ”ת, זאת לצורך קבלת תנאים טובים יותר בשירות צבאי, ואף סיוע בהליכים לקבלת פטור משירות או תנאים רפואיים אחרים.

עורך דין צבאי מקצועי ומנוסה שיעשה את מירב המאמצים בכדי לממש את זכויות החיילים אל מול המערכת ובכדי להגן על החיילים ואנשי כוחות הביטחות אל מול המערכת הצהלית. עורך דין צבאי שיעבוד וילחם בשבילכם!

מהו עורך דין צבאי?

רבות אנו נשאלים מהו עו”ד צבאי ומה הסיבה לשכור כזה. עו”ד צבאי הינו עו”ד המתמחה בחוקי השיקום של מדינת ישראל ובחוקי הצבא ובהוראותיו. הוא לא עובד בצבא כפי שעלול להשתמע מהכינוי, אלא עו”ד אזרחי, בעל התמחות מיוחדת בנושא דיני צבא וביטחון. בדרך כלל עו”ד שעובדים ומתמחים בתחום צר ועמוק זה, כמו עו”ד יעבץ וביטון ממשרד עו”ד יעבץ – ביטון, הינם עו”ד שעבדו בעבר בשירות המדינה (פרקליטות צבאית או אזרחי).

אנו חיים במדינה בה יש שירות מנדטורי. ‘מנדטורי’, משמעו שכל אזרח חייב לשרת בצבא ההגנה לישראל, בלא להתייחס לשאלה מה הוא באמת רוצה. מדינת ישראל קבעה בחוק שירות ביטחון  כי הפוקד (משמע צה”ל) יגייס כל אדם בריא בגיל צבא לשירות חובה כקבוע בחוק. אדם בריא הוא מי שנקבע לו בצו ראשון ושני כי הפרופיל הרפואי שלו הינו מעל 45. הגיוס לצה”ל בחובה ובמילואים, הינו גיוס חובה מנדטורי, ומי שאינו מתגייס ללא סיבה רפואית/סוציאלית מוצדקת, נענש בחומרה.

המשמעות היא כי כל אזרחי המדינה המשרתים או ששירתו בצה”ל, כפופים לסטים של חוקים בתחם הצבא והביטחון שאותם הם אינם מכירים, חוקי המדינה (למשל פקודת המשטרה, חוק שירות בתי הסוהר, חוק שירות קבע גמלאות, חוק הנכים, חוק משפחות חיילים שנספו במערכה, חוק שירות ביטחון וכד’) ותקנות על פיהם ותחתן הוראות נוהל, והוראות הצבא והפיקוד העליון.

כאשר אדם, חייל או משרת מילואים  או איש קבע, נדרש להתנהל מול שלטונות בצבא ומשרד הביטחון, קשה מאוד יהיה לאותו אדם, לקבל מידע מועיל בתחום דיני הצבא והביטחון ללא התייעצות עם עורך דין צבאי המומחה בתחום זה.


למה צריך עורך דין צבאי?

מאחר והחוקים כאמור חלים עליכם כאזרחי המדינה המחויבים בשירות צבאי, אם תרצו ואם לאו, יש מקרים רבים בהם חייל, איש קבע או איש מילואים נזקק לעו”ד צבאי לשם הגנה על זכויותיו. יכול להיות שהסיבה היא פציעה בשירות או פגיעה במהלכו שהסבה נכות, יתכן ומדובר בחייל סדיר, איש קבע או חייל מילואים, סוהר או שוטר שנפגעו בשירותם הצבאי או המשטרתי, או באיש קבע אשר מעוניינים להפרישו קודם לזמן או להעבירו לתפקיד שבו אינו מעוניין, יתכן ומדובר בפרישה רפואית, או אפילו בעברה פלילית במהלך השירות הצבאי, או חו”ח בחיל שנספה במערכה או נכה שנפטר עקב נכותו המוכרת או ללא קשר עימה, אלו הן חלק מסיבות האפשריות שהמתאים ביותר לטפל בתיקים אלו הוא עורך דין צבאי רפואי.

במקרים אלה אתם זקוקים לטיפול משפטי מקצועי ממי שמתמחה בתחום והינו עו”ד צבאי בעל ניסיון ויכולת להגן על זכויותיכם.

עו”ד ללא התמחות בתחום דיני הצבא והביטחון ושאינו עו”ד צבאי, יתקשה ליתן מענה מהיר מדויק ויעיל ללקוח הזקוק לסיוע משפטי בטיפול בענייניו, מה שיביא לכך שהלקוח למעשה ‘ישלם שכר לימוד’ בגין המאמץ של עו”ד שאין לו התמחות בתחום ללמוד את הנושא. הדבר נכון לכל עיסוק בכל תחום משפטי, ולכן עוה”ד לעולם מתמחים בנושא ומעמיקים בו, כי להתמחות יש ערך רב בטיפול בנושא ספציפי; ערך אמיתי ללקוח שדרוש לו טיפול משפטי.

משרדינו עוסק בתחום דיני צבא וביטחון כבר 31 שנה, עו”ד יעבץ התמחה בפרקליטות האזרחית והינו עו”ד כ-31 שנה, עו”ד ביטון עוסק כ-24 שנה בתחום זה, במשרד נפתחה מחלקה המתמחה במשפט צבאי פלילי, ועו”ד אופיר ברמלי המטפל בתיקים אלה עבור לקוחותינו, הוא עורך דין צבאי – פלילי המומחה בתחום ומטפל בתיקי עריקות, סמים, הטרדה מינית, ועוד עבירות פליליות צבאיות.

לנו התמחות מיוחדת כעו”ד צבאיים, בייצוג מול מוסדות מנהליים, מול מוסדות המדינה, משרד הביטחון אגף השיקום, צה”ל, הביטוח הלאומי, ואגף משפחות חיילים, נשמח להעניק לכם יעוץ ראשוני חינם, אתם מוזמנים ליצור קשר עימנו, כל אימת שתזקקו לטיפול מקצועי של עו”ד צבאי.

אם גם אתם נזקקים לייצוג צבאי ובטחוני, התקשרו עוד היום 03-5758482 ותנו לנו להילחם עבורכם!

לשאלות ומידע נוסף, אנא אל תהססו, נשמח לסייע – יעוץ משפטי ראשוני חינם 03-5758482 או כתבו אלינו בדואר אלקטרוני: info@disabled.co.il

למידע על עורך דין צבאי רפואי לחצו כאן!

התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום
כיצד נוכל לעזור?
Call Now Button