תביעה לאנשי מילואים

בעשור האחרון חל שינוי מהותי ומרחיק לכת בכל הנושא של שירות חיילי המילואים במדינה. כל הטיפול בחיילים אלה ובשירות המילואים הוצא מחוץ לחוק הביטחון ועוגן חוק שירות המילואים המעגן תחתיו את כל ההוראות והנהלים של אופן שירות המילואים, מי מחויב בשירות זה ומי לא, מהי כמות ימי השירות הפעילים המותרים בתקופת זמן של שלוש שנים ולאילו הטבות סוציאליות זכאים המשרתים בשירות המילואים. יחד עם זאת, לא כל המידע ידוע וגלוי לחיילי המילואים ופעמים רבות הם מוצאים את עצמם הולכים לאיבוד בין פיסות מידע חלקי או לא נכון ומתקשים לממש את הזכויות המגיעות להם בתחום תביעה לאנשי מילואים.

כאשר חייל מילואים מגלה כי ישנן הטבות או זכויות סוציאליות שהוא זכאי להן הוא צריך לדעת מה הדרך הנכונה והמקובלת להגיש תביעה לאנשי מילואים ולקבל את הזכויות האלה. לשם כך עליו לוודא שהמידע שהגיע אליו נכון וזאת הוא יכול לברר על ידי איש מקצוע הבקיא בנהלי הצבא, רצוי שיהיה זה עורך דין שיש לו ניסיון רב ככל האפשר בייצוג חיילי מילואים בתביעות מעין אלה. עורכי הדין במשרד יעבץ – ביטון הם הכתובת הנכונה והמתאימה ביותר. לאור ניסיון של מעל 20 שנה בייצוג תביעה לאנשי מילואים ומשרד הביטחון עורכי הדין יידעו לייעץ בדיוק מה הדרך הטובה ביותר של תביעה לאנשי מילואים להשיג את מבוקשו וכמובן יוכלו ביחד אתו לוודא שאכן הוא לא מקבל את מה שמגיע לו.

חוק שירות המילואים בתחום תביעה לאנשי מילואים נחקק בשנת 2008 והיוזמה הראשונית הייתה של עמותות חברתיות אשר חיפשו כל דרך לשפר את התנאים של חיילי המילואים אשר הקדישו זמן רב ואת ביטחונם האישי לטובת המדינה ולטובת שירות המילואים. על פי החזון של ארגונים אלה לחיילי המילואים הגיעו הטבות סוציאליות אלה בשל הסיכון שהם מעמידים בו את עצמם ובשל העדיפות שמקבל שירות המילואים על פני דברים אחרים הקשורים לחייו של החייל – מקום העבודה, המשפחה והילדים ועוד פעילויות יומיומיות הנדחקות מיד הצידה כאשר מתקבל צו הגעה לשירות מילואים.

זו הסיבה שאין לוותר וצריך לקבל את מה שמגיע על פי החוק. חייל מילואים שמעוניין להגיש תביעה לאנשי מילואים וחש מקופח או שאינו מקבל את המגיע לו – מומלץ לו לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי של עורך דין צבאי וכך יידע מה מצבו ומה עליו לעשות.

למידע על קבילה נגד הצבא לחצו כאן!

  עמוד הבית